Vali yardımcısı da var! Kripto FETÖ'cülere şok baskın

Serhat Ramay
171 kere okundu

Türkiye

Vali yardımcısı da var! Kripto FETÖ'cülere şok baskın - Türkiye Haberleri

15 Temmuz'un ardından bukalemun gibi gizlenmeyi başaran kripto FETÖ'cülere baskın düzenlendi. İkinci darbe kalkışması için hazırlık içinde olduğu iddia edilen 39 FETÖ'cü kıskıvrak yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay tarafından yürütülen darbe soruşturması kapsamında çok sayıda bakın düzenlendi. Gözaltındaki şahısların ifadeleriyle düzenlenen operasyonda 15 Temmuz kalkışmasında kendini gizlemeyi başaran kripto FETÖ'cüler gözaltına alındı. 11'i kurmay üzere 28 albay, 5 astsubay ve bir de vali yardımcısı toplam 6 sivil imamdan oluşan 39 kişi için gözaltı kararı verildi.

Suçları terör örgütüne üye olmak

Gözaltına alınanlar sabah İstanbul Çağlayan adliyesine götürüldü. Şüpheliler ifadeleri alındıktan sonra silahlı terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Okul hayatlarından beri FETÖ ile iç içe oldukları tespit edilen şahısların 15 Temmuz'da askeriyedeki yapılanmanın bütünüyle deşifre olmaması için harekete geçmedikleri öğrenildi.


Türkiye Haberleri

Yorum