Van ve Hakkari'de 4 şehit

Oğuzhan Hacıoğlu
164 kere okundu

Türkiye

Van ve Hakkari'de 4 şehit - Türkiye Haberleri

Van Başkale ve Hakkari Yüksekova'da PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdikleri saldırı sonucu 3 köy korucusu ve 1 sözleşmeli er şehit oldu.

Van’ın Başkale İlçesi’nde PKK’lı teröristler korucuları taşıyan minibüse uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıda 3 korucu şehit olurken 1 sivil hayatını kaybetti. Saldırıda 2 korucu da yaralandı. Hakkari'de de havanlı saldırı sonucu yaralanan er kurtarılamayarak şehit oldu.

Van’ın Başkale İlçesi’nin İran sınırındaki Yavuzlar Mahallesi’ne dönen ve içinde korucuların bulunduğu minibüs, mahalleye yakın bir bölgede PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla tarandı. Korucular Hüsnü Keskin, Ekrem Keskin ve emekli korucu Şahabettin Keskin şehit olurken, aynı minibüste bulunan Mehmet Demir hayatını kaybetti. Saldırıda 2 korucu da yaralandı. Saldırı sonrası bölgeye gönderilen ambulanslarla yaralılar Başkale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyon başlatıldı.

HİSAR DAĞI'NDA DA 1 ŞEHİT

Hakkari'de Yüksekova ile Çukurca arasında bulunan Hisar Dağı bölgesinde PKK'lı terörislerin havanlı saldırısı sonucu ağır yaralanan sözleşmeli er kurtarılamayarak şehit oldu.

Etiketler: vanhakkarişehit

Türkiye Haberleri

Yorum