Vezneciler'de ne oldu - intihar girişimi mi var?

Oğuzhan Hacıoğlu
568 kere okundu

Türkiye

Vezneciler'de ne oldu - intihar girişimi mi var? - Türkiye Haberleri

İstanbul Vezneciler'de 30 Ekim Pazar günü yaşanan olayda çatıya çıkan bir kişi intihar etmek istediğini söyledi

İstanbul Vezneciler'de yaşanan sıradışı hareketlilik vatandaşların dikkatlerinden kaçmazken çok sayıda polis ve itfaiye araçlarının yolu kapatması bomba ihbarını akıllara getirdi. Polis ekipleri bölgeyi güvenlik kordonu ile kapatırken bölgeye itrafiye ekiplerinin dışında hiçkimse alınmadı. 30 Ekim Pazar günü saat 14:10 sularında yaşanan olayda çatıya çıkan bir kişi intihar etmek istediği söyleyerek bağırmaya başladı.

Kendini kaybeden kişinin intihar edeceğini öğrenen çevredekiler polis ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri itfaiye ile birliket yaptıkları ortak çalışmada şahsın atlayacağı bölüme branda açtı.

Çatıya çıkan vatandaşın neden intihar etmek istediği henüz bilinmezken olay yerinin yakınlarında bekleyen ambulans şahsın kurtarılmasını bekliyor.

Görgü tanıklarından elde edilen bilgilere göre psikolojik sorunları olduğunu iddia eden kişinin "atlayacağım" diye bağırdığı öne sürüldü.

Aşağıda toplanan kalabalığı bölgeden uzaklaştıran polis ekipleri ve itfaiye çalışanları şahsı ikna etmeye çalışıyor.

Vezneciler'de intihar girişimi önlendi

Kimlik bilgilerinin öğrenilemediği 35-40 yaşlarındaki bir vatandaş Celal Ağa Konağı Hotel'in kulelerinden birine çıktı ve intihar girişiminde bulundu. Fatih Vezneciler'de gerçekleşen olayda kuleye çıkan vatandaş intihar etmek için çıktığı kulede korku saçtı.

Kulenin önüne toplanan kalabalığı cam atarak uzaklaştırmak isterken, yardıma gelen ekiplere de güçlük çıkarttı. Kuleye çıkartılan kurtarma ekibine direnen vatandaş, güçlükle ikna edildi.


Türkiye Haberleri

Yorum