WhatsApp'ta GIF dönemi başladı

Alaattin Han
227 kere okundu

Teknoloji

WhatsApp'ta GIF dönemi başladı - Teknoloji Haberleri

Anlık mesajlaşma uygulamalarının lideri konumundaki WhatApp, yeni GIF özelliği ile kullanıcıların kendi içeriklerini oluşturmasına ve paylaşmasına imkan tanıyor.

1 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ın, iOS sürümü için yeni bir güncelleme daha yayınladı.

WhatsApp'ta GIF dönemi başladı

Güncelleme ile birlikte uzun süredir beklenilen GIF desteğine kavuşan WhatsApp, artık kullanıcıların kendi GIF'lerini oluşturmasına ve arkadaşları ile paylaşmasına da imkan tanıyacak.

Telefonunuzda yer alan GIF'leri gönderebilmenizin yanı sıra, WhatsApp ve Giphy arasında yapılan iş birliği sonucunda popüler GIF’lere anında ulaşabilmemiz mümkün hale geliyor.

Ayrıca, güncelleme ile birlikte GIF düzenleme özelliğine kavuşan WhatsApp, kullanıcıların kendi içeriklerini oluşturmasına da imkan tanıyacak.

Aynı zamanda 6 saniyelik videoları GIF'lere dönüştürebilmenizi sağlayan güncelleme, iPhone 6s ile birlikte duyurulan Live Photos özelliği kullanılarak yapılan çekimleri WhatsApp üzerinden paylaşmanıza olanak sağlayacak.

WhatsApp'ın GIF desteğini Android kullanıcılarına ne zaman sunacağı henüz netlik kazanmazken, iOS kullanıcılarının tüm bu yeniliklere erişmek için App Store üzerinden WhatsApp'ı güncellemeleri yeterli olacak.

Etiketler: whatsappgıf

Teknoloji Haberleri

Yorum