Yalçın Koşukavak: Muhammed Demirci’ye futbolu öğreten olmamış

0
73

İstanbul Spor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Beşiktaş altyapısından yetişen Muhammed Demirci için “Ona şimdiye kadar futbolu öğretmemişler” dedi.

İstanbulspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Beşiktaş altyapısında kendisinden geleceğin Messi’si olarak bahsedilen Muhammed Demirci ile ilgili oldukça şaşırtan açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olan İstanbulspor’da genç teknik direktör Yalçın Koşukavak’ın Muhammed Demirci ile ilgili söyledikleri Türk futbolunun bazı acı gerçeklerini de ortaya koyar nitelikte.

Koşukavak: Muhammed Demirci’ye futbolu öğretmemişler

Koşukavak, “Burada gördüm ki Muhammed Demirci’ye daha önce futbolu öğretmemişler. Bu da onun çok ciddi bir özgüven kaybı yaşamasına neden olmuş. Futbolun temel esaslarını öğretmeden onu kullanmışlar. Muhammed bir buçuk yıldır İstanbulspor’da. Geçen hafta ilk golünü attı. İstanbulspor’daki performansına baktığımız zaman Muhammet sadece 4 maça doğrudan etki edebildi.” dedi.

Futbol topsuz oynanır

“Muhammed 10 yıl altyapıda kaldı sonrasında Beşiktaş A takımında yer aldı ancak bir şey öğrenemedi. Bu Türk futbolu adına bu çok büyük bir sıkıntı. Çünkü Muhammed Demirci futbolu top sadece ayağındayken oynanan bir oyun zannediyor. Futbol aslında topsuz oynanan bir oyun. Top ayağınızda değilken yaptıklarınız sizin futbolculuk kalitenizi belirler.”

“Muhammed Demirci için hala bir şans var. Onun en büyük problemlerinden birisi mevkisinin olmaması. Merkez orta sahada fiziksel olarak sıkıntılar yaşıyor. Kanata kullanıyoruz top ayağındayken evet iş yapıyor ama orta sahadayken içe kayıyor. Ona bugüne kadar net bir mevki kazandırmamışlar. Şimdi bunun için uğraşıyorum”

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here