Yayladağı'na top mermisi düştü

Oğuzhan Hacıoğlu
126 kere okundu

Türkiye

Yayladağı'na top mermisi düştü - Türkiye Haberleri

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne Suriye'den atıldığı tespit edilen 4 adet top mermisi düştü. Mermilere TSK tarafından misli ile karşılık verilirken merminin kırsal alana düşmesi nedeniyle şans eseri can kaybı yaşanmadı.

Hatay'ın Yayladağı ilçesi kırsal alanına, Suriye'den atılan 4 top mermisi düştü.

Bölgeden gelen son dakika bilgisine göre, Esed rejiminin Cebel Ekrad ve Türkmendağı'na yönelik saldırıları devam ediyor. Saldırılar nedeniyle Esed rejimine ait noktadan atıldığı tespit edilen 4 top mermisi, Yayladağı ilçesi Belengöz Karakolu yakınlarındaki kırsal alana düştü. Can kaybının olmadığı olayla ilgili sınır birlikleri top mermisinin geldiği noktaya misliyle karşılık verdi.

Önceki dönemlerde de IŞİD ve PKK tarafından atılan havan mermileri Hakkari ve Hatay'da farklı noktalara düşerek çok sayıda can kaybının yaşanmasına neden olmuştu. Suriye'nin Cerablus kentinden DAEŞ tarafından atılan top mermilerinin can kaybı sayısını arttırmasının ardından TSK tarafından planlanan Fırat Kalkaın operasyonu için düğmeye basılmış ve sınırda güvenli bölge oluşturularak Türkiye'ye ait saldırıların önüne geçilmesi sağlanmıştı.


Türkiye Haberleri

Yorum