Yeni Diyarbakır Barosu Başkanı Ahmet Özmen kimdir?

0
20

Tahir Elçi’nin yardımcısı Ahmet Özmen Diyarbakır Barosu Başkanı oldu. Elçi bilindiği gibi geçen yıl PKK ile polis arasındaki çatışmada PKK kurşunuyla hayatını kaybetmişti. Onun ardından görevi devralan Diyarbakır Barosu Başkanı Ahmet Özmen kimdir?

Sur İlçesi’nde geçen yıl güvenlik güçleri ile PKK’liler arasında çıkan çatışma sırasında öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin ardından Diyarbakır Barosu, 45’nci Olağan Genel Kurulu’nu düzenledi. Yeni başkan Ahemt Özmenoldu.

Diyarbakır Barosu Başkanı Ahmet Özmen kimdir?

Merkez Kayapınar İlçesi’nde bulunan Cegerxwin Kültür Merkezi’nde yapılan ve 2 günden bu yana devam eden kongrede, Tahir Elçi’nin Yardımcısı Ahmet Özmen ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana milletvekili Meral Danış Beştaş’ın eşi Av. Mesut Beştaş, başkanlık için yarıştı.

Olağan genel kurulda Diyarbakır Barosu’na üye olan bin 13 avukat oy kullandı.

Seçimlerde baro üyesi olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP Adana milletvekili Meral Danış Beştaş ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir de oy kullandı.

Bugün saat 17:00’de oy verme işleminin sona ermesiyle, Ahmet Özmen Diyarbakır Barosu’nun yeni başkanı olarak seçildi.

Ahmet Özmen kimdir haberini beğendiyseniz aşağıdaki haberler de ilginizi çekebilir. Kimdir tarzındaki haberler son zamanda oldukça popüler.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here