Yeni yılda 300 bin kişiye ücretsiz internet

Alaattin Han
241 kere okundu

Teknoloji

Yeni yılda 300 bin kişiye ücretsiz internet - Teknoloji Haberleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yeni yılda dar gelirli ailelere ücretsiz internet hizmeti sunmayı hedefliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan ücretsiz internet uygulaması için Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile birlikte yürütülen ortak çalışmalarınında artık sonuna gelindi.

Yeni yılda 300 bin kişiye ücretsiz internet

Günümüz teknolojilerinden herkesin eşit bir şekilde yararlanmasını amaçlayan ücretsiz internet uygulaması, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonunun 11 Şubat 2016 kararı ile hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

40 milyon lira kaynak ayrılan ve Aralık ayı sonu itibariyle hayata geçirilmesi beklenilen ücretsiz internet hizmetinden, yaklaşık olarak 300 bin vatandaş yararlanabilecek.

Ücretsiz internet hizmetinden kimler yararlanacak?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları veya bir diğer adıyla SYDV, tarafından belirlenen yoksul durumdaki vatandaşların yararlanabileceği ücretsiz internet, güvenli internet uygulaması kapsamında aile koruma şifreli ve kotalı olabilecek.

Gelir düzeyinin temel değerlendirme kriteri olacağı ücretsiz internet uygulaması ile birlikte çocukların, kötü alışkanlıklar kazanılmasına neden olan ruhsatsız internet kafelerden korunması hedefleniyor.


Teknoloji Haberleri

Yorum