Yenibosna bombalı saldırısını kim yaptı? PKK'lı terörist yakalandı

Serhat Ramay
886 kere okundu

Türkiye

Yenibosna bombalı saldırısını kim yaptı? PKK'lı terörist yakalandı - Türkiye Haberleri

Yenibosna bombalı saldırısını kim yaptı sorusu yanıt buldu. Motosikletle gerçekleştirilen bombalı saldırının ardından motosikletin sahibine ulaşan güvenlik güçleri saldırganın kimliğini de belirledi. Saldırıyı PKK yaptı.

Akşamın ilk saatlerinde Yenibosna'daki patlamada ilk belirlemelere göre 10 kişi yaralandı. Merak edilen ilk konulardan biri saldırıyı kimin yaptığı? Daha önce terör örgütleri 2011 ve 2012 yılında da İstanbul'da motosikletli saldırılarda bulunmuştu. Terör örgütleri için motosikletle bombalı saldırı sık kullanılan yöntemlerden biri.

Yenibosna'daki saldırıyı kim yaptı?

Son iki yılda İstanbul ve Ankara'da çok sayıda terör saldırıksı gerçekleştirdi. Bunlardan bazılarını Ortadoğu'yu kana bulayan terör örgütü DAEŞ bazılarınıysa PKK üstlendi. 10 kişinin yaralandığı bombalı eylemden saatlerden sonra saldırıyı kimin yaptığı belirlendi.

İstanbul Yenibosna'daki bombalı saldırıyı terör örgütü PKK üyesi bir teröristin gerçekleştirdiği belirlendi. Edinilen bilgiye göre, polis ekiplerince, Yenibosna 75. Yıl Polis Merkezi ve Askerlik Şubesi yakınında bombalı motosikletin patlatılması sonucu 10 kişinin yaralanmasına ilişkin yürütülen çalışma sonucu, saldırıda kullanılan motosikletin plakasından sahibine ulaşıldı. İfadesi alınan şahıs, motosikleti bir arkadaşına verdiğini söyledi.

Kimliği belirlenen şüphelinin PKK üyesi olduğu tespit edildi. İlk incelemede, saldırıda A3 veya A4 tipi plastik patlayıcı kullanıldığı belirlenirken, kesin sonucun bulgular üzerinde yapılacak detaylı incelemeler sonrası ortaya çıkacağı bildirildi.

Yenibosna'daki saldırıyı kim yaptı

Patlamaya ilgili ilk açıklama İstanbul Valisi Vasip Şahin'den geldi. Şahin "Bombalı bir motosikletin park edilmesi suretiyle bir patlama meydana geldi. Patlama neticesinde 10 vatandaş yaralandı" dedi.


Türkiye Haberleri

Yorum