Yetenek Sizsiniz finalisti Hakan Akdoğan FETÖ'den gözaltında

Serhat Ramay
578 kere okundu

Türkiye

Yetenek Sizsiniz finalisti Hakan Akdoğan FETÖ'den gözaltında - Türkiye Haberleri

Atalay Demirci'nin ardından bir Yetenek Sizsiniz yarışmacısı daha gözaltına alındı. Hakan Akdoğan FETÖ soruşturmasına gözaltına alındı.

2009 ve 2012 yıllarında Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılan Hakan Akdoğan, Erciyes Üniversitesi'nde FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olarak çalışan ve yarışmaya iki kere katılan Hakan Akdoğan'ın yarışmada finale kadar çıktığı söylendi. Akdoğan'ın ayrıca TV8'de Ninja Warrior isimli yarışmada da sunuculuk yaptığı ortaya çıktı.

Atalay Demirci'den sonra FETÖ soruşturması kapsamında bir Yetenek Sizsiniz yarışmacısı daha FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi, görevlisi ve personelinden 100 kişiye yönelik operasyon başlatıldı.Erciyes Üniversitesi'nde gözaltına alınanlar arasında 'Yetenek Sizsiniz' yarışması finalisti Hakan Akdoğan da yer alıyor. Akdoğan, Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olararak çalışıyordu.

2009 yılında yarışmanın ilk sezonuna katılan Hakan Akdoğan, cimnastik ve akrobasi şovu yapmıştı ve yarışmanın en favori finalistlerinden olmuştu. Akdoğan, ilk sezonu 4. olarak tamamladı.Akdoğan yarışmadan sonra TV8'de yayınlanan Ninja Warrior isimli yarışmada sunuculuk yaptı.

Tutuklanıp cezaevine gönderilen komedyen Atalay Demirci 3 yıl önce Yetenek Sizsiniz yarışmasında nasıl birinci olduğu merak ediliyordu. İfadesinde Fethullah Gülen'le hiç görüşmediğini ancak Acun Ilıcalı'nın yaptığı Yetenek Sizsiniz yarışma programında FETÖ'den oylar aldığını söyleyen Demirci için oy kampanyası yapıldığı ortaya çıkmıştı. 3 yıl öncesinde atılan tweetlerin başında ise şüphe edilen FETÖ'nün gazetecisi Emre Uslu var. Uslu, Atalay Demirci için tweet atarak oy istemişti. Bugün yakalanan Hakan Akdoğan isimli finalist için de 'FETÖ mü oy verdi?' soruları akla geldi.


Türkiye Haberleri

Yorum