Yılın cep telefonu ödülü Samsung Galaxy S7 Edge'ye verildi

Alaattin Han
347 kere okundu

Teknoloji

Yılın cep telefonu ödülü Samsung Galaxy S7 Edge'ye verildi - Teknoloji Haberleri

Mobile Choice Awards ödülü kazananları açıklandı. Yılın en iyi telefonu ödülü beklenildiği üzere Samsung S7 Edge seçildi.

Kullanıcıların, yılın en çok etkilendikleri telefon, tablet ve network'lerini oylarıyla belirledikleri teknoloji ödüllerini veren Mobile Choice Consumer Awards'ın kazananları belli oldu. Bu yıl 16. yıldönümünü kutlayan Mobile Choice Awards'ın en büyük kazananı ise Samsung oldu. Güney Koreli dev şirket, Galaxy S7 edge ile bu yılın en iyi telefonu ödülü kazanmasının yanında ayrıca yılın en iyi üreticisi ödülüne de sahibi oldu.

Galaxy S7 edge ile Apple ve Motorola gibi devleri geride bırakan Samsung'un dışında, kulanıcıların çift lens teknolojisi dolayısıyla tercih ettikleri Huawei P9 da en iyi telefon kamerası ödülünü kazandı. Yılın en iyi tablet modeli ise Apple'ın 12.9 inç'lik iPad Pro'su seçildi. En iyi sanal gerçeklik başlığı ödülü ise HTC Vive'a gitti. Diğer yandan bu kategoride Oculus Rift'in aday gösterilmediğini de belirtelim.

Mobile Choice okuyucuları yılın en yenilikçi cihazı ödülünü ise Lenovo'nun Moto Z modelini layık gördü. Bunun en önemli nedeninin ise cihazın süper ince gövdesinin yanında dikkat çekici ve etkili snap-on modüler aksesuarları olduğu söylenebilir. En iyi network ödülü ise bu kategoride Three ve Vodafone'u geride bırakan EE'ye gitti. Yılın en değerli network'ü ödülünü ise Virgin Media kazandı.


Teknoloji Haberleri

Yorum