Yunus Mallı geleceği hakkında konuştu

Metehan Nazlı

Futbol

Yunus Mallı geleceği hakkında konuştu - Futbol Haberleri

Almanya'nın Mainz kulübünde top koşturan milli futbolcu Yunus Mallı, geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Bu sezon Mainz forması ile gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken milli futbolcu Yunus Mallı geleceği hakkında açıklama yaptı. Bu sezon Mainz forması ile 19 maçta 8 golü ve 6 asisti bulunan Mallı, kariyerine Avrupa'da devam etmek istediğini belirtti.

Mallı, iyi bir sezon başlangıcı geçirdiğini vurgulayarak, teknik direktörü Martin Schmidt'in de kendisine çok güvendiğini belirtti.

'Forvet arkasında oynarsam daha etkili oluyorum'

Sezona çok iyi başladığını dile getiren Yunus Mallı, "Hedefim ilk maçta bir gol daha atıp, kulüp tarihinin en golcü oyuncusu olmak. Benim en etkili olduğum pozisyon, forvet arkası yani 10 numara. Tabii ki eksiklerim de var ve bunları ve iyi yönlerimi de geliştirmeye devam ediyorum. Almanya’da kariyerimi sürdürüyorum. Bundesliga, İngiltere Premier Ligi ile birlikte dünyanın en iyi iki liginden biri. Burada düzenli olarak oynuyorum ve iyi performans gösteriyorum. Kariyerim adına Şampiyonlar Ligi’nde sürekli oynayabileceğim, beni bir adım ileri götürecek bir kulüpte oynamak isterim. Ama bunun ne zaman olacağını bilemem.” dedi.

'Avrupa'da kalmayı ve burda futbol oynamayı istiyorum'

İlerde Türkiye'de de futbol oynamak istediğini söyleyen Mallı, "Orada futbol oynamak ve yaşamak nasıl olur bilemiyorum. Ancak bir gerçek var; kendimi şu an Almanya’da iyi hissediyorum. Amacım Avrupa’da kalmak ve kariyerimi burada sürdürmek. Çünkü bir futbolcu olarak Bundesliga’da oynamak ve Avrupa’da belli bir yere gelme şansı varken, bunu değerlendirmek lazım. 24 yaşındayım ve şu an Türkiye’den çok büyük bir teklif gelse bile, para benim için ikinci planda olur. Bu yaşta düşüncem, ‘kendimi nerede geliştirebilirim’ üzerine kurulu.” ifadelerinde bulundu.

'Vatanım için oynamak başka bir duygu'

Milli takım seçimini Türkiye'den yana kullandığını vurgulayan ve bu kararı almada Fatih Terim'in önemli bir payı olduğunu ifade eden milli futbolcu, " Bu kararı verdiğim için çok mutluyum ve hiç pişman değilim. Sonuçta burada büyüyen ve futbol oynayan Türk oyuncular, kendi kararlarını veriyor. Kimi Almanya için oynuyor, kimi ülkesi için oynamak istiyor. Ancak vatanım için oynamak bambaşka bir duygu. Türkiye’nin çok iyi bir kadrosu olduğunu düşünüyorum. Avrupa’nın önemli liglerinde oynayan futbolcularımız var. Bizim hedefimiz, önümüzdeki 2018 Dünya Kupası olduğu gibi her büyük organizasyona katılmak.” şeklinde konuştu.

'Altyapı sisteminin olması çok önemli'

Türkiye'de altyapı sistemine çok önem verilmesine dikkat çeken Mallı, "Örneğin Almanya’da çok iyi oyuncular yetişiyor ve burada onlara çok önem veriliyor. Bu konuda daha çok çalışmalar yapılması lazım. Ben 6 yaşındayken futbol eğitimine başladım. 15 yaşında M’Gladbach’ın futbol okuluna gittim. Kendimi, hem futbola hem de eğitimime verebildim. Profesyonel ortamda olmam, gelişmem adına çok önemliydi.” iafdelerini kullandı.

'Kulübüme çok şey borçluyum'

Borussia M’Gladbach altyapısında futbola başladığını ve Mainz ile profesyonel olduğunu söyleyen Yunus Mallı, "Kulübüme çok şey borçluyum. Şu an kariyerimde geldiğim noktanın gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Gelişimin sınırı yok ve felsefem, ‘Durmak yok, çalışmaya devam’ üzerine kurulu. Geçen sezonu ligde 6. sırada bitirdik ve kulüp tarihinde ilk kez Avrupa’da gruplara kaldık. Umarım daha da iyisi olur.” diyerek sözlerini tamamladı.


Futbol Haberleri

Yorum