Yüz nakli olan Uğur Acar'a cinayet şoku

Oğuzhan Hacıoğlu
258 kere okundu

Türkiye

Yüz nakli olan Uğur Acar'a cinayet şoku - Türkiye Haberleri

Türkiye'nin ilk yüz nakli ameliyatını geçirerek tarihe adını yazdıran Uğur Acar'ın cinayet sanığı olarak ifadesi alındı

Antalya'da 5 Ekim'de meydana gelen ilginç olayda Türkiye'nin ilk yüz nakli olan kişisi Uğur Acar'ın arkadaşı bozulan araçlarına sinirlendikten sonra yol kenarında arkadaşlarını araçtan indirerek arabayı ateşe vermek istedi. Arabanın üzerine benzin dökerek yakan Uğur Acar'ın arkadaşı bir süre sonra üzerine ben sıçradığını fark etmeden sigarasını yakmak istedi.

Çakmağı ateşlediği anda alevler içerisinde kalan Acar'ın arkadaşına, yanında bulunan Uğur Acar ve diğer arkadaşı tarafından ilk müdahale yapıldı. Hastaneye götürülen Acar'ın arkadaşı burada doktorların tüm müdahalelerine rağmen 2 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Uğur Acar ilk duruşmaya katılmadı

Manavgat Cumhuriyet Savcılığı, Ramazan Kaya’nın yaşamını yitirmesi üzerine soruşturma başlattı. Soruşturmanın ardından Uğur Acar ve olay yerinde bulunan arkadaşları Numan Acar ve Hasan Yıldız hakkında Manavgat 2’nci Ağır CezaMahkemesi’nde ’kasten öldürme’ suçlamasıyla ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın 13 Ekim’de görülen ilk duruşmasına Uğur Acar katılmadı. Mahkeme bunun üzerine Acar’ın bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi.

Uğur Acar'ın ifadesi alındı

Hakkında dava açıldığını ve sanık olduğunu öğrendiğinde şoke olduğunu belirten Uğur Acar, "2 yıl önce Kurban bayramının ikinci günü yaşadığımız bir olay. O gün arkadaşlarım Numan Acar, Hasan Yıldız ve Ramazan Kaya ile birlikte gün boyu eğlendik. Geç saatlerde Hasan Yıldız’ı evine bırakmak için yola çıkmıştık. Bu sırada otomobilimiz bozuldu. Bir süre tamir için uğraştık ama çalıştıramadık. Ramazan Kaya, çok değer verdiği tesbihini de kaybedince daha da sinirlendi. Bir süre sonra aracın bagajında yarım bidon benzini gördü. Küfrederek ’Bu arabayı yakacağım’ dedi ve motor kaputundan benzini döktü. Bu sırada üzerine de benzin dökülmüş. Araçtan geri geri uzaklaşıp bir sigara yakmak istedi. Çakmağı çakınca bir anda alev aldı" diye konuştu.

Manavgat’tan Antalya’ya taşındıkları için adreslerinin değiştiğini, bu nedenle mahkeme tebligatının ulaşmadığını aktaran Uğur Acar, "Gıyabımda duruşma yapılmış. Duruşmaya katılmadığım için bir sonrakine polis eşliğinde getirilmeme karar verilmiş. Davada sanık olduğumu öğrenince şaşırdım, şoke oldum. Hala o şokun içersindeyim" dedi.


Türkiye Haberleri

Yorum